Dwa mln złotych na zakup respiratorów od Lasów Państwowych

Polska
Dwa mln złotych na zakup respiratorów od Lasów Państwowych
Polsat News

Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych chce przeznaczyć 2 mln zł na walkę z epidemią, w tym m.in. na zakup respiratorów do szpitali - poinformował we wtorek resort środowiska.

"Walka z pandemią COVID-19 jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia. Na ten cel Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych po konsultacji z dyrektorami regionalnymi, wyraziła wolę wsparcia finansowego w wysokości 2 mln zł, z przeznaczeniem m.in. na zakup respiratorów do szpitali znajdujących się na terenie danej Regionalnej Dyrekcji" - czytamy w komunikacie MŚ.

 

 

Jak poinformowano, Lasy Państwowe zgłaszają swoją gotowość do dalszej pomocy poprzez udostępnienie swoich ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych.

 

Minister środowiska Michał Woś zaznaczył, że w czasie epidemii każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. - Za milion złotych można zakupić szereg potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią - podkreślił.

 

Dodano, że udzielenie wsparcia przez na zwalczanie epidemii jest możliwe bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie