Hiszpania: 838 ofiar koronawirusa w ciągu doby

Świat
Hiszpania: 838 ofiar koronawirusa w ciągu doby
PAP/EPA/Villar Lopez
Ponad 6,5 tys. ofiar koronawirusa w Hiszpanii

O 838 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 6528. W Hiszpanii zakażonych jest ponad 78 tysięcy osób.

W sumie od początku epidemii koronawirusa zainfekowanych zostało 78 797 osób - przekazało ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 6549 nowych zakażeń.

 

"Liczba zakażonych ok. 10 razy wyższa"

 

Daniel Lopez-Acuna, były dyrektor departamentu działań medycznych w sytuacjach kryzysowych Światowej Orgaznizacji Zdrowia (WHO) ocenił w piątek, że "liczba zakażonych osób w kraju jest prawdopodobnie 10 razy wyższa od oficjalnych statystyk".

 

Lopez-Acuna powiedział na antenie hiszpańskiej rozgłośni RNE, że podawane przez rząd Hiszpanii dane dotyczące liczby przypadków koronawirusa są zaniżone.

 

ZOBACZ: Wicepremier Hiszpanii zainfekowana koronawirusem

 

Ocenił, że w kraju w dalszym ciągu nie przeprowadzono wystarczającej liczby testów, aby określić skalę epidemii.

 

- Obecnie w Hiszpanii badania na obecność koronawirusa wykonywane są tylko u tych osób, które mają ewidentne objawy tej choroby - dodał Lopez-Acuna i dodał, że takie metody diagnozowania Covid-19 "maskują stan faktyczny".

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie