Wokalista Rammstein nie jest zakażony koronawirusem

Świat
Wokalista Rammstein nie jest zakażony koronawirusem
Facebook/Till Lindemann

Wokalista zespołu rockowego Rammstein Till Lindemann nie jest jednak zakażony koronawirusem - poinformował w piątek wieczorem dziennik "Bild", który kilkanaście godzin wcześniej podał, że artysta jest zainfekowany i przebywa na oddziale intensywnej terapii.

W czwartek u Lindemanna, który z bardzo wysoką gorączką trafił na oddział intensywnej terapii jednego z berlińskich szpitali, lekarze zdiagnozowali zapalenie płuc. W piątek rano "Bild" poinformował, że wokalista jest zakażony koronawirusem.

 

Tego samego dnia wieczorem niemiecki tabloid, powołując się na bliskie otoczenie piosenkarza, podał, że przeprowadzony test dał wynik negatywny. Wokalista czuje się już lepiej, jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Został także przeniesiony z intensywnej terapii na inny oddział. Nikt nie może go jednak odwiedzać.

 

Według "Bilda" w przyszłym tygodniu Till Lindemann zostanie poddany kolejnemu badaniu na obecność koronawirusa.

 

W lipcu Rammstein ma zagrać w Polsce

 

Artysta jeszcze 15 marca grał koncert w Moskwie. Po powrocie do Berlina trafił do szpitala.

 

17 lipca zespół Rammstein ma zagrać w Polsce. Koncert ma się odbyć na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. 

 

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarły do tej pory 253 osoby - przekazał w piątek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 55 w porównaniu z czwartkiem i największy dotychczas dobowy wzrost liczby zgonów.

 

Według danych RKI w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 5 780 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zainfekowanych to 42 288.

dk/bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie