Nastolatkowie zorganizowali spotkanie w parku. Grozi im nawet 5 tys. zł grzywny

Polska
Nastolatkowie zorganizowali spotkanie w parku. Grozi im nawet 5 tys. zł grzywny
PAP/EPA/AIDAN CRAWLEY

Do pięciu tysięcy złotych grzywny grozi pięciu nastolatkom, którzy wbrew zakazowi spotkali się parku przy ul. Ciepłej w Malborku. Wobec dwóch nieletnich dziewcząt (16 l.) policja skierowała wnioski do sądu rodzinnego.

Jak powiedziała w piątek oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku Sylwia Kowalewska, "policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie grzywną do 5 tys. zł. pięciu młodych mężczyzn, którzy niedawno skończyli 18 lat za łamanie zakazu gromadzenia się".

 

- Wobec dwóch nieletnich dziewcząt, które mają 16 lat, skierujemy odpowiednie wnioski do sądu rodzinnego - dodała Kowalewska.

 

ZOBACZ: #Zostańwdomu z Cyfrowym Polsatem i siecią Plus. Jeszcze więcej kanałów w "otwartym oknie"

 

Siedmioro młodych ludzi spotkało się w czwartek po południu w parku przy ul. Ciepłej w Malborku. Policję zawiadomili mieszkańcy, którzy zauważyli młodzież łamiącą przepisy o zakazie zgromadzeń.

 

Na Pomorzu zdiagnozowano trzy kolejne przypadki zarażenia wirusem SARS-Cov-2, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w piątek biuro prasowe wojewody pomorskiego. Łącznie w regionie jest 31 chorych na COVID-19.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie