49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Polska
49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
PAP/Marcin Bielecki

"Mamy 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało w piątek wieczorem ministerstwo zdrowia. "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1389" - dodano.

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego" - poinformowało ministerstwo zdrowia.

 

"W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1389/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano.

ZOBACZ: Minister zdrowia przyszedł do Sejmu bez maski. Wyjaśnił dlaczego

 

Stan pandemii

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie