Koronawirus w Polsce. Burmistrz Helu chce zamknąć półwysep dla turystów

Polska
Koronawirus w Polsce. Burmistrz Helu chce zamknąć półwysep dla turystów
Wikimedia Commons/Bartłomiej Bulicz

Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski wysłał pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

Jak potwierdziła w poniedziałek w Urzędzie Miasta Helu, burmistrz Mirosław Wądołowski wysłał w poniedziałek pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

 

- Wystąpiłem również do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o prowadzenie postępowań, zmierzających do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, wynikających z naruszenia przepisów związanych z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania - poinformował burmistrz na stronie Urzędu Miasta Helu.

 

 

W ostatni weekend miejscowości nadmorskie przeżywały najazd zmotoryzowanych trsytów. Na niektórych parkingach przy plażach trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania.

 

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 684, osiem osób zmarło – podało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie