Ograniczenia w Radomskim Centrum Onkologii. Pielęgniarka zarażona koronawirusem

Polska
Ograniczenia w Radomskim Centrum Onkologii. Pielęgniarka zarażona koronawirusem
Pixabay.com/klbz/Zdj. ilustracyjne
Zarażona pielęgniarka pracowała na chemioterapii dziennej

Pielęgniarka z Radomskiego Centrum Onkologii jest zarażona koronawirusem. Szpital wszczął odpowiednie procedury. Osoby, które miały kontakt z kobietą, zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki badań.

Rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii Izabela Leśkiewicz poinformowała w piątek, że pielęgniarka nie miała żadnych objawów chorobowych.

 

Kobieta pracuje na chemioterapii dziennej. - Nie miała styczności z pacjentami leżącymi na oddziałach szpitalnych. Miała natomiast kontakt z kilkoma pacjentami ambulatoryjnymi i sześcioma pracownikami - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że od wszystkich tych osób pobrano próbki do badań. - Osoby te zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki - powiedziała Leśkiewicz.

 

ZOBACZ: Pielęgniarka zakażona koronawirusem. Opiekowała się pierwszą ofiarą

 

Oddziały szpitale w Radomskim centrum Onkologii funkcjonują normalnie. Pacjenci kontynuują leczenie. Ograniczono natomiast przyjęcia na chemioterapię dzienną. - O przyjęciu pacjenta decyduje lekarz - zaznaczyła rzeczniczka.

 

W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2, Radomskie Centrum Onkologii już wcześniej wprowadziło pewne ograniczenia. Wstrzymane zostały odwiedziny. Uruchomiono też teleporady dla pacjentów, którzy mogą skontaktować się z lekarzem telefonicznie, by osobiście nie musieli przychodzić do szpitala.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie