Tych leków nie wywieziesz za granicę. Zmiany na liście ministerstwa zdrowia

Polska
Tych leków nie wywieziesz za granicę. Zmiany na liście ministerstwa zdrowia
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Leki, wyroby i środki żywieniowe z tzw. listy antywywozowej nie mogą być wywożone za granicę

Ministerstwo zdrowia po raz kolejny zmieniło w ostatnim czasie wykaz produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które nie mogą być wywożone za granicę. Najnowsze obwieszczenie opublikowano we wtorek.

Na liście jest obecnie 1587 pozycji m.in. elektroniczne termometry, rękawice zabiegowe i chirurgiczne, odzież operacyjną, medyczne ochraniacze na obuwie, maski do podawania tlenu, maski chirurgiczne, a także fartuchy chirurgiczne.

 

Na liście jest m.in. emulsja myjąca Sensiva, roztwór do dezynfekcji Betadine oraz roztwory na skórę Maxiseptic i Octenisept.

 

ZOBACZ: Pacjenci z koronawirusem będą leczeni lekami na HIV i malarię

 

Umieszczono na niej także leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Na liście jest m.in. Polopiryna Complex, Gripex, Tabcin Trend, Saridon, Theraflu ComplexGRIP, Coldrex MaxGrip, Febrisan, Fervex, Panadol Extra, Ibuprom, Nurofen czy Apap Noc.

 

Leki, wyroby i środki żywieniowe z tzw. listy antywywozowej nie mogą być wywożone za granicę. Lista jest jednym z narzędzi, które ma ograniczać niekontrolowany wywóz leków z Polski. 

ac/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie