Nieoficjalnie: półtora miliona podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy

Polska
Nieoficjalnie: półtora miliona podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy
PAP/Paweł Supernak
Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja

- W najbliższy czwartek złożymy w Państwowej Komisji Wyborczej podpisy poparcia pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy - zapowiedział w rozmowie z szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Według nieoficjalnych informacji zebrano ich ponad 1,5 miliona.

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać 100 tys. podpisów; jest na to czas do 26 marca.

 

- Planowaliśmy zbierać podpisy do ostatniego możliwego terminu, ale ze względu na epidemię koronawirusa musieliśmy to przerwać. Mimo to udało się. Zebraliśmy znacznie więcej podpisów, niż jest to wymagane - oświadczył polityk PiS.

 

- W czwartek podpisy złożymy do PKW - dodał.

 

"Proszę uzbroić się w cierpliwość"

 

Dopytywany, ile podpisów zebrano pod kandydaturą starającego się o reelekcję Dudy, Sobolewski stwierdził: "proszę uzbroić się w cierpliwość, w czwartek przekażemy tę informację".

 

ZOBACZ: 43 proc. poparcia dla Andrzeja Dudy, prawie połowa mniej dla Kidawy-Błońskiej. Sondaż prezydencki

 

Na początku lutego PiS zapowiadało, że komitet wyborczy Andrzeja Dudy stawia sobie za cel zebranie większej liczby podpisów niż pięć lat temu. Wówczas do PKW trafiło ich ponad 1,5 mln.

 

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP, pomimo wcześniejszego zakończenia zbierania podpisów, cel został osiągnięty - zebrano ich więcej niż poprzednio.

 

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie