Uciekł z oddziału zakaźnego. Ma podejrzenie zakażenia koronawirusem

Polska
Uciekł z oddziału zakaźnego. Ma podejrzenie zakażenia koronawirusem
Pixabay/ for. Arembowski/ zdj. ilustracyjne

W piątek wieczorem w Jaśle (Podkarpackie) policja zatrzymała pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem, który uciekł z oddziału zakaźnego miejscowego szpitala specjalistycznego.

- Ok. godz. 16:00 policja została powiadomiona, że z oddziału zakaźnego szpitala uciekł pacjent, który przebywał tam w związku z podejrzeniem o zarażenie koronawirusem. Po trwających niespełna dwie godziny poszukiwaniach mężczyzna został odnaleziony w Jaśle – powiedział oficer prasowy jasielskiej policji podkomisarz Piotr Wojtunik.

 

Uciekinier obiecał ubranym w kombinezony ochronne policjantom, że dobrowolnie wróci do szpitala. - Tak też się stało. Zaraz potem w towarzystwie policjantów wrócił na oddział zakaźny – dodał Wojtunik.

 

ZOBACZ: Msze święte do 50 osób? Episkopat odpowiada

 

Na Podkarpaciu w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowane są 42 osoby. W regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 1139 osób. U czterech kobiet i dwóch mężczyzn potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Pierwszy przypadek zanotowano w środę, dwa kolejne w czwartek, a trzy następne w piątek. 

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie