Zamknięte sklepy i całe miasta? Premier komentuje

Polska
Zamknięte sklepy i całe miasta? Premier komentuje
Facebook/Mateusz Morawiecki
- To są absolutne fake newsy - zapewnia premier

- Nie ma planów zamykania sklepów ani całych miast, to są absolutne fake newsy – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, apelując o odpowiedzialność i korzystanie ze sprawdzonych, rządowych stron internetowych i profili rządowych w mediach społecznościowych.

- Wszystkie nasze działania nastawione są teraz na walkę z koronawirusem. Najważniejsze są odpowiedzialność i prewencja. Kwarantanna – tam, gdzie jest ona niezbędna – powiedział premier w materiale zamieszczonym w czwartek na swoim profilu na Facebooku.

 

Podkreślił, że docierają do niego "najrozmaitsze plotki, różne niesprawdzone informacje jak na przykład te o zmykaniu sklepów, o zamykaniu miast". - To są absolutne fake newsy, nie ma takich planów, nie ma takiego scenariusza" - podkreślił. "Proszę korzystać ze sprawdzonych stron, naszych stron gov.pl oraz z naszych profili społecznościowych – zaapelował szef rządu.

 

ZOBACZ: Zmarła z powodu koronawirusa trafiła na salę wieloosobową? Sprawę zbada prokuratura

 

 

W towarzyszącym materiałowi filmowemu wpisie premier podkreślił, że "odpowiedzialność, prewencja i walka z fake newsami to trzy kluczowe terminy na dziś". "Jeszcze raz apeluję o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i nieuleganie plotkom" - napisał Morawiecki.

zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie