"Pewien konsensus ponadpartyjny jest prawdopodobny". Polska w obliczu koronawirusa

Polska
"Pewien konsensus ponadpartyjny jest prawdopodobny". Polska w obliczu koronawirusa
Polsat News

- W obliczu zagrożeń nawet politycy mogą się zjednoczyć i potrzebne są rozwiązania prawne. Mam na myśli ogłoszenie terminu wyborów, ale to sprawa parlamentu i konstytucjonalistów - mówił w programie "Wszystko co najważniejsze" ks. prof. Józef Kloch. O groźnym wirusie, kolejnych przypadkach zarażenia, a także o możliwości przesunięcia terminu wyborów rozmawiali goście Eryka Mistewicza.

- Pewien konsensus ponadpartyjny jest prawdopodobny, ale czy to jest moment, kiedy można podjąć decyzję o przesunięciu wyborów? Trzeba to konsultować ze specjalistami, sprawdzać jak w istocie rzeczy zagrożenie globalne przekłada się na zagrożenie wewnątrz państwa - mówiła w programie "Wszystko co najważniejsze" dr Anna Makuch.

 

- Potrzebne są rożne działania, które by uwspólniały nasze zachowania wobec takich zagrożeń - ocenił prof. Michał Kleiber.  

 

- Czyli test na Europę? Test na działania wspólne? - pytał Eryk Mistewicz.

 

"Ujednolicenie sposobów działania"


- Coś takiego będzie, my powinniśmy jako program minimum wymieniać najlepsze praktyki, ale powinniśmy ujednolicić pewne sposoby i zachowania związane z epidemią. Jak nie ma granic, a nie ma ich w Europie, to trzeba stawiać tym problemom czoła w sposób jednolity - zwrócił uwagę prof. Kleiber.

 

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że są trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To kobieta z województwa śląskiego i dwaj mężczyźni z woj. dolnośląskiego i mazowieckiego. Chorzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie