Zawalił się hotel w Chinach. Służył do kwarantanny osób z podejrzeniem koronawirusa

Świat
Zawalił się hotel w Chinach. Służył do kwarantanny osób z podejrzeniem koronawirusa
PAP/EPA/XIAO FAN
Jak dotąd spod gruzów hotelu wyciągnięto ponad 30 osób

Około 70 osób jest uwięzionych pod gruzami hotelu, który w sobotę zawalił się w mieście Quanzhou w prowincji Fujian na południowym wschodzie Chin - poinformowały władze miasta. Budynek był wykorzystywany jako miejsce do odbywania kwarantanny dla osób, u których podejrzewano koronawirusa.

Budynek runął około godz. 19.30 czasu miejscowego (godz. 12.30 w Polsce). Do tej pory spod gruzów wyciągnięto 34 osoby. Akcja ratunkowa nadal trwa. 

 

Nie wiadomo, jak wysoki był budynek

 

Chińskie media podały, że hotel wykorzystywany był do kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa. Nie jest jasne, jak wysoki był budynek przed zawaleniem - przekazał Reuters. Z nagrań opublikowanych w internecie wynika, że na parterze prawdopodobnie mieściły się lokale usługowe.

 

Budynek został otwarty w czerwcu 2018 roku, miał 80 pokoi.

 

Epidemia koronawirusa w Chinach

 

Władze prowincji Fujian w piątek informowały, że na jej terenie potwierdzono 296 przypadków zakażenia Covid-19, a prawie 11 tys. ludzi, którzy mieli kontakt z nosicielami koronawirusa, przebywa na obserwacji.

 

ZOBACZ: "Wyleczono" go z koronawirusa. Zmarł kilka dni później

 

W całych Chinach kontynentalnych potwierdzono dotąd ponad 3 tys. zgonów w wyniku epidemii i ponad 80 tys. przypadków zakażenia Covid-19.

wka/ polsatnews.pl, PAP, "People's Daily", Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie