Pożar w porcie w Gdyni. Na miejscu kilkadziesiąt zastępów strażaków

Polska
Pożar w porcie w Gdyni. Na miejscu kilkadziesiąt zastępów strażaków
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem elewatora zbożowego w gdyńskim porcie. W akcji biorą udział wszyscy strażacy z Gdyni, a pomagają im ratownicy z Gdańska, Wejherowa, Pucka i Pruszcza Gd. Na chwilę obecną nie ma osób poszkodowanych na skutek pożaru.

Czarne kłęby dymu nad portem było widać z odległości kilku kilometrów. Straż pożarna dostała sygnał o pożarze w Bałtyckim Terminalu Zbożowym o godz. 8.45 .

 

"Ogromny pożar w gdyńskim porcie. Płonie magazyn zbożowy na nabrzeżu portowym przy ul. Indyjskiej na terenie Bałtyckiego Terminalu Zbożowego. Gęsty dym widoczny jest z odległości kilku kilometrów. Ogień wybuchł przed 9.00. Objął dach magazynu" - informuje na Twitterze miasto Gdynia.

 

 

Przy ul. Indyjskiej 1 zaczęło się palić ponad 200 m kw. dachu spichlerza zbożowego. Z miejsca pożaru, jeszcze przed przyjazdem strażaków, ewakuowało się 50 pracowników firmy portowej.

 

WIDEO: Pożar w porcie w Gdyni

  

 

- Na razie wszystkie działania są prowadzone z zewnątrz. Nie wiemy, co jest w środku, bo jak przyjechaliśmy pożar był bardzo rozwinięty. Na chwilę obecną nie mamy osób poszkodowanych zarówno wśród pracowników, jak i ratowników działających na miejscu – powiedział mł. kpt. Paweł Przybyłowicz z wydziału operacyjnego gdyńskiej straży.

 

 

W akcji biorą udział wszyscy strażacy z Gdyni, a pomagają im ratownicy z Gdańska, Wejherowa, Pucka i Pruszcza Gd. oraz OSP, straży portowej i wojskowej.

 

- Trwają działania, by pożar nie rozprzestrzenił się dalej, na dalsze budynki i obiekty - dodał Przybyłowicz.

 

Akcja strażaków na miejscu może potrwać jeszcze kilka godzin.

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie