Mgły i śliskie drogi. Ostrzeżenia dla kierowców

Polska
Mgły i śliskie drogi. Ostrzeżenia dla kierowców
Polsat News
GDDKiA podaje, na śliskie drogi kierowcy muszą uważać na terenie województwa lubuskiego na dk 32 na odcinku Zielona Góra – Łagów oraz na dk 32 na odcinku Sulechów – Kargowa

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w czwartek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodano, że w niektórych rejonach występują mgły, a droga jest śliska. Przed oblodzeniem na drogach ostrzega również IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Ostrzeżenie dotyczy m.in. powiatów: kieleckiego, gorlickiego, myślenickiego, krakowskiego, wielickiego, bocheńskiego, starachowickiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego i opatowskiego.

 

Mgła i deszcz

 

Z kolei GDDKiA podaje, na śliskie drogi kierowcy muszą uważać na terenie województwa lubuskiego na dk 32 na odcinku Zielona Góra – Łagów oraz na dk 32 na odcinku Sulechów – Kargowa. Z kolei opady przelotnego deszczu i mżawki mogą wystąpić na terenie województw: pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz zachodniopomorskiego.

 

ZOBACZ: Gęsta mgła o poranku w ośmiu województwach. Ostrzeżenie IMGW

 

Natomiast mgła występuje na terenie województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

 

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wyżej wymienionych rejonach. Dodano, że w całym kraju pracuje 287 pojazdów zimowego utrzymania.

 

Pogoda w czwartek

 

W czwartek na terenie kraju należy spodziewać się przeważnie małego i umiarkowanego zachmurzenia, a gdzieniegdzie okresami dużego. Na północy możliwe słabe opady deszczu, a w Bieszczadach śniegu.

 

Temperatura maksymalna od 5 st. na wybrzeżu i Podhalu, około 8 st. w centrum, do 11 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, tylko na południowym wschodzie początkowo północno-zachodni. W górach porywy wiatru osiągną do 60 km/h. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie