Sztab kryzysowy w Cybince. Stamtąd do szpitala trafił zakażony koronawirusem

Polska
Sztab kryzysowy w Cybince. Stamtąd do szpitala trafił zakażony koronawirusem
Google Maps
Urząd Miejski w Cybince

W środę w Urzędzie Miejskim Cybinki (woj. lubuskie) dbyło się posiedzenie gminnego sztabu kryzysowego w związku z informacją o potwierdzeniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem u pacjenta hospitalizowanego w Zielonej Górze. Mężczyzna wrócił z karnawału w Niemczech autobusem rejsowym. Według lokalnych mediów do szpitala trafił z Cybinki.

Urząd Miejski w Cybince o posiedzeniu Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego poinformował na Facebooku i na swojej stronie internetowej.

 

Apel władz o ostrożność

 

"Spotkanie dotyczyło podanej przez Ministra Zdrowia oficjalnej informacji o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce, potwierdzonym w województwie lubuskim" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na profilu urzędu.

 

Władze Cybinki zaapelowały w nim także do mieszkańców gminy o przestrzeganie wszystkich środków ostrożności. Przypomniały również wytyczne, które wskazują jak się zachować i jak ochronić się przed koronawirusem.

 

Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk pojechał na spotkanie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem. W sprawie informacji na temat działań podejmowanych w tym mieście jego władze odsyłają do wojewody.

 

- Nie podajemy żadnych informacji, proszę zwrócić się do wojewody - powiedziała pytana o szczegóły urzędniczka z Cybinki.

 

 

Pierwszy przypadek w Polsce

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem poinformował na zwołanej w środę rano konferencji prasowej. Chory pacjent leży w szpitalu w Zielonej Górze, przyjechał do kraju z Niemiec.

 

ZOBACZ: "Pacjent z koronawirusem przyjechał autobusem, będą kolejne zakażenia"

 

"Gazeta Lubuska" podaje w środę, że pacjent ten został przetransportowany specjalną karetką z Cybinki. Jak czytamy, mężczyzna z Niemiec, gdzie przebywał na karnawale w Nadrenii Północnej Westfalii, a do kraju wrócił autokarem rejsowym.

 

Ministerstwo Zdrowia nie podaje wieku pacjenta, jednak wiadomo, że nie jest on seniorem i nie należy do grupy bardzo wysokiego ryzyka. Polsat News dowiedział się, ze mężczyzna ma 66 lat.

 

Osoby, które miały z kontakt z zakażonym, objęto kwarantanną. Resort zdrowia zaznaczył, że jest to nieduża grupa osób.

pgo/hlk/ PAP, Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie