Marszałek Sejmu w USA. Spotka się m.in. z Nancy Pelosi

Polska
Marszałek Sejmu w USA. Spotka się m.in. z Nancy Pelosi
PAP/Piotr Nowak
Marszałek Sejmu rozpoczęła dwudniową wizytę w USA

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozpoczęła wizytę w Stanach Zjednoczonych, we wtorek w Waszyngtonie spotka się z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, a w środę w Nowym Jorku będzie rozmawiać z przedstawicielami Polonii.

Jak przekazano w komunikacie na stronie internetowej Sejmu, marszałek Witek we wtorek będzie również rozmawiać ze współprzewodniczącymi Grupy ds. Państw Bałtyckich Izby Reprezentantów Adamem Schiffem oraz Johnem Shimkusem. Spotka się także z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Jamesem E. Rischem oraz najwyższym rangą przedstawicielem opozycji Bobem Menendezem.

 

Następnie odbędzie się spotkanie z przewodniczącą Izby Reprezentantów. Po jego zakończeniu marszałek Witek spotka się z korespondentami polskich mediów w Stanach Zjednoczonych.

 

Spotkanie z amerykańską Polonią

 

We wtorkowych spotkaniach z amerykańskimi politykami, oprócz marszałek Sejmu, wezmą udział przewodniczący parlamentów Litwy - Viktoras Pranckietis i Łotwy - Inara Murniece oraz przedstawiciel parlamentu Estonii.

 

ZOBACZ: "Sprzeciwmy się negowaniu i zniekształcaniu historii Holokaustu". Wizyta premiera w Berlinie

 

Środową część wizyty Witek rozpocznie od udziału w briefingu analityków The Heritage Foundation nt. sytuacji politycznej i wyborczej w USA. Następnie Marszałek Sejmu złoży wieniec na grobie Jana Karskiego i odwiedzi waszyngtońskie Centrum Kultury Papieża Jana Pawła II.

 

W Nowym Jorku Witek złoży kwiaty przy Pomniku Katyńskim. W Konsulacie Generalnym RP weźmie z kolei udział w nominacji Adriana Kubickiego na Konsula Generalnego i spotka się z Polonią.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie