Koronawirus. Minister odmówił podania ręki Angeli Merkel

Świat
Koronawirus. Minister odmówił podania ręki Angeli Merkel
Reuters
Były p.o. prezydenta Niemiec nie podał ręki kanclerz

Szef MSW Niemiec Horst Seehofer w poniedziałek podczas spotkania nie podał ręki kanclerz Angeli Merkel. "Od czasu pojawienia się koronawirusa w Niemczech minister unika uścisków dłoni" - podaje dziennik "Westdeutsche Allgemeine Zeitung".

Minister nie podał kanclerz dłoni podczas spotkania z przedstawicielami stowarzyszeń migrantów w Berlinie. Kiedy Merkel zwróciła się do siedzącego Seehofera z wyciągniętą ręką na powitanie, minister uniósł dłoń w geście protestu. Oboje zareagowali na sytuację śmiechem. Chwilę później inna uczestniczka spotkania przywitała się z Seehoferem ukłonem.

 

Minister tłumaczył w niedzielę dziennikowi "Bild am Sonntag", że idąc za radami lekarzy, zrezygnował z tradycyjnego sposobu witania się w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19.

 

WIDEO: "nie ma to nic wspólnego z brakiem manier" - zapewnił minister

  

 

- Zawsze mówię, że nie ma to nic wspólnego z brakiem manier - zaznaczył polityk bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU).

 

Nie wykluczył pomysłu izolacji całych miast

 

W rozmowie z "Bildem" Seehofer nie wykluczył pomysłu izolacji całych miast lub regionów, tak jak zrobiły to władze w Chinach. Podkreślił jednak, że to rozwiązanie mogłoby zostać zastosowane tylko w ostateczności. Polityk wyraził nadzieję, że szczepionka przeciwko nowemu wirusowi zostanie opracowana do końca roku.

 

ZOBACZ: Diagności: oskarżanie nas o ukrywanie wykrytego koronawirusa jest godne potępienia

 

Jak poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie, liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła do 150. Ponad połowę - 86 - przypadków zainfekowania stwierdzono w Nadrenii Północnej-Westfalii, najbardziej zaludnionym regionie RFN, gdzie w poniedziałek zamknięto kilka szkół i przedszkoli. W Berlinie stwierdzono na razie tylko jeden przypadek.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie