"Mało eleganckie". Prezydencki minister o słowach Kosiniaka-Kamysza i jego żony

Polska
"Mało eleganckie". Prezydencki minister o słowach Kosiniaka-Kamysza i jego żony
Polsat News

- Paulina Kosiniak-Kamysz pokazała, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest normalnym obywatelem, który ma rodzinę i jest z nią zżyty - ocenił w "Śniadaniu w Polsat News" Marek Sawicki (PSL). Odniósł się w ten sposób do konwencji kandydata ludowców na prezydenta, podczas której czyniono aluzje do Andrzeja Dudy i jego małżonki. Prezydencki minister Paweł Mucha stwierdził, że było to "mało eleganckie".

Paulina Kosiniak-Kamysz na konwencji w Jasionce (woj. podkarpackie) oświadczyła, że nie będzie "milczącą" pierwszą damą, która nie ma swojego zdania, "chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu i wyłącznie statystuje swojemu mężowi".

 

- Będę krzyczeć, będę przypominać o nas - o kobietach, o słabszych, niepełnosprawnych, o wartościach, które są dla nas najważniejsze - oświadczyła. - Nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolem - oświadczyła żona kandydata PSL na prezydenta.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział z kolei, że będzie prezydentem aktywnym, także dlatego, że nie ma nad sobą żadnego prezesa, ani przewodniczącego. - Ja z siebie Adriana zrobić nie pozwolę - oświadczył.

 

ZOBACZ: Żona Kosiniaka-Kamysza skradła show. "Nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolem"

 

Poseł PSL Marek Sawicki stwierdził w "Śniadaniu w Polsat News", że "Paulina Kosiniak-Kamysz pokazała, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest normalnym obywatelem, człowiekiem, który ma rodzinę, dziecko, który o tę rodzinę bardzo dba i jest z nią zżyty". Jak podkreślił, żona lidera ludowców jest pracującą mamą. - W większości polskich rodzin oboje rodziców jest zaangażowanych zawodowo - dodał.

 

"Pierwsza dama prowadzi ogromną aktywność"

 

- Uszczypliwości mają to do siebie, że zazwyczaj są ze strony osób, które są sfrustrowane. Wszyscy wiemy, że szanse na to, żeby Władysław Kosiniak-Kamysz wygrał wybory są umiarkowane. W sposób mało elegancki zabiega dzisiaj o głosy - odpowiedział prezydencki minister Paweł Mucha.

 

WIDEO: fragment "Śniadania w Polsat News".

  

 

Jak podkreślił, każdy, kto obserwuje działalność pierwszej damy ma świadomość tego, że Agata Kornhauser-Duda prowadzi "ogromną aktywność jeśli chodzi o sferę społeczną i charytatywną". 

 

- Takie słowa świadczą tylko o tych, którzy do takich środków i sformułowań się uciekają. Z całą sympatią dla sympatycznej małżonki pana Kosiniaka-Kamysza, będziemy oceniać pana prezesa z jego aktywności i dorobku - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu można oglądać tutaj.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie