W Budapeszcie otwarto pierwszy ośrodek wellness dla psów

Świat
W Budapeszcie otwarto pierwszy ośrodek wellness dla psów
Facebook/ Top-Pancks
"W Ujlipotvaros żyją 3 tys. psów, niedługo będzie ich więcej niż ludzi" - powiedziała dyrektorka ośrodka Szilvia Pochanics

Pierwszy ośrodek wellness dla psów z krytym basenem został otwarty w Budapeszcie. Czworonogi będą mogły się w nim nie tylko zrelaksować i pobawić, ale też podreperować zdrowie.

Ośrodek Top-Pancs (Top-Łapa) powstał w centralnej dzielnicy Ujlipotvaros w Budapeszcie. Znalazł się w nim m.in. kryty wybieg dla psów, dzięki któremu podczas deszczu nie będą musiały moknąć na spacerze.

 

- W Ujlipotvaros żyją 3 tys. psów, niedługo będzie ich więcej niż ludzi - tak dyrektorka ośrodka Szilvia Pochanics uzasadniła jego otwarcie w tym miejscu.

 

Ćwiczenia, fizjoterapia, przyjęcia urodzinowe

 

Plac zabaw o powierzchni 250 m kw. odpowiada rozmiarami tym, jakie występują zwykle na wystawach psów, można więc z niego korzystać także po to, by poćwiczyć przed występem. Pracownicy ośrodka mogą też zorganizować przyjęcie urodzinowe dla psa.

 

ZOBACZ: Została w Wuhanie, bo nie mogła zabrać ze sobą psa. Prezydent zapowiedział pomoc

 

Top-Pancs proponuje też właścicielom psów ciepiących na choroby układu mięśniowo-kostnego usługi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne. Specjalnie tym celom służy basen, w którym np. pies powłóczący tylnymi nogami może poćwiczyć pływanie w szelkach.

 

Można też skorzystać z usług fizjoterapeutów, np. masażu pooperacyjnego lub gimnastyki leczniczej.

 

Salon kosmetyczny i psie przedszkole

 

W ośrodku jest również część poświęcona zabiegom kosmetycznym oraz psie przedszkole, gdzie można zostawić pupila na kilka godzin lub nawet na cały dzień.

 

ZOBACZ: Strażacy pomagali... podnieść się słonicy

 

Top-Pancs proponuje także kursy dla szczeniaków, na których są one uczone odpowiedniego reagowania na bodźce. Można też zamówić prywatne lekcje dla swego psa, podczas których nauczy się  np. chodzić na smyczy czy skakać na zawołanie.

 

Z usług Top-Pancs mogą korzystać tylko czworonogi niecierpiące na choroby zakaźne oraz posiadające czipy.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie