Powiat jeleniogórski chce zmienić nazwę. "Względy promocyjne"

Polska
Powiat jeleniogórski chce zmienić nazwę. "Względy promocyjne"
Powiat jeleniogórski
Powiatowi samorządowcy uważają, że zmiana nazwy pozwoli na lepszą identyfikację powiatu oraz przyczyni się do jego promocji

Rada Powiatu Jeleniogórskiego wystąpi z wnioskiem do MSWiA o zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na powiat karkonoski. Zamiar zmiany nazwy powiatu tamtejsi radni tłumaczą względami promocyjnymi.

Powiatowi radni podjęli uchwałę ws. złożenia wniosku o zmianę nazwy powiatu. Wcześniej - jak podano na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze - odbyły się konsultacje z mieszkańcami powiatu; zapytano też o opnie w tej sprawie samorządy gminne.

 

"Dopełnienie dotychczasowych działań"

 

Powiatowi samorządowcy uważają, że zmiana nazwy pozwoli na lepszą identyfikację powiatu oraz przyczyni się do jego promocji. "Stanowić będzie dopełnienie podejmowanych dotychczas wspólnych działań w zakresie promocji oraz umożliwi podejmowanie nowych, ukierunkowanych na rozpowszechnianie i propagowanie folkloru, tradycji, kultury regionalnej oraz budowanie lokalnej tożsamości" - podano.

 

Jak dodano, "powiat karkonoski" wprost kojarzyłby się z Karkonoszami - jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie