Czarnecki: ostrzelano moje biuro europoselskie

Polska
Czarnecki: ostrzelano moje biuro europoselskie
Twitter/Ryszard Czarnecki
Policja potwierdziła, że niedawno wpłynęło do nich zgłoszenie o ostrzelaniu biura

Dziś w nocy ostrzelano moje biuro europoselskie w Nowym Dworze Mazowieckim - poinformował w piątek na Twitterze europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji. Czarnecki będzie w piątek gościem programu "Wydarzenia i Opinie" - od 19:27 w Polsat News i na polsatnews.pl.

"Dziś w nocy ostrzelano moje biuro europoselskie w Nowym Dworze Mazowieckim, ul Sukienna 80 (prawdopodobnie z broni pneumatycznej)" - napisał na Twitterze Czarnecki, dołączając do wpisu zdjęcie ostrzelanego okna.

ZOBACZ: Czarnecki zapowiada pozew przeciwko Biedroniowi. "Nie wiem, co bierze"

 

Policja w Nowym Dworze Mazowieckim potwierdziła, że niedawno wpłynęło do nich zgłoszenie o ostrzelaniu biura. Na miejscu wykonywane są czynności z udziałem funkcjonariuszy.

 

"Oblepiane nienawistnymi plakatami"

 

Portal wPolityce.pl informuje, że biuro europosła Ryszarda Czarneckiego od kilkunastu dni "było oblepiane nienawistnymi plakatami".


- Ta spirala nienawiści nakręcała się coraz bardziej, aż w końcu skończyła się strzelaniną - podkreśla Ryszard Czarnecki w rozmowie z portalem.

 

Jest za wcześnie, żeby wyjaśnić, w jaki sposób doszło do uszkodzeń; czynności będą prawdopodobnie prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia oraz narażenia na niebezpieczeństwo - przekazała policja w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Policja bada monitoring w pobliżu biura

 

- Na chwilę obecną w porozumieniu z prokuraturą ustalono, iż prawdopodobnie czynności będą prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Na miejsce zdarzenia przyjechał też sam Czarnecki, który ujawnił, że policja zajmuje się m.in. badaniem monitoringu - miejskiego oraz sklepów, które znajdują się w pobliżu jego biura.

grz/ PAP, wPolityce.pl, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze