"Nie wykazałem żadnej opieszałości ws. jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa"

Polska
"Nie wykazałem żadnej opieszałości ws. jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa"
Polsat News
Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź

"Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa" - napisał w oświadczeniu abp Sławoj Leszek Głódź, arcybiskup gdański. Chodzi o sprawę 16 księży, którzy zarzucają mu mobbing.

W oświadczeniu abp Głódź napisał, że po raz kolejny został przeprowadzony "przez niektóre media brutalny atak" na jego osobę. "W używanej przez nie narracji w sposób wyraźny uwidaczniają się próby podjudzania opinii publicznej do nienawiści względem mnie przez stosowanie manipulacji i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji" - dodał.

 

"Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa. Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski" - napisał gdański hierarcha.

 

ZOBACZ: Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź pod lupą Watykanu

 

Arcybiskup dodał, że w związku z tym, że jego "bezpieczeństwo i życie zostało zagrożone, a także stan mojego zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nieustannie się pogarsza, będę zmuszony wystąpić na drogę działań prawnych".

 

W niedzielę tygodnik "Wprost" podał , że abp Głódź "znalazł się pod lupą wyznaczonego przez Watykan obserwatora", który ma przekazać Stolicy Apostolskiej raport na temat nieprawidłowości w diecezji gdańskiej. Jak dodał, powodem tego były skargi 16 księży zarzucających mu mobbing.

pgo/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie