Pożar w Leżachowie. Straciła męża, dzień później urodziła dziecko

Polska
Pożar w Leżachowie. Straciła męża, dzień później urodziła dziecko
Polsat News
Mężczyzna, który zginął w pożarze, uratował 2-letnią córkę

Gdy jego żona rodziła w szpitalu synka, on próbował wygrać walkę z ogniem. 30-latek z Leżachowa na Podkarpaciu zginął w pożarze domu, wcześniej ratując 2-letnią córkę. Dziewczynka jest poważnie ranna. Sąsiedzi i gmina ruszyli z pomocą dla pogorzelców.

Zdarzenie, do którego doszło w Leżachowie na Podkarpaciu, to wstrząs dla wszystkich mieszkańców. 30-latek, wraz z córką, późnym wieczorem byli w domu. To wtedy wybuchł pożar. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wyniósł dziecko z płonącego domu. Po chwili wbiegł do środka. Prawdopodobnie po to, by gasić ogień.

 

- Przed przybyciem jednostek na miejsce, na podwórku była osoba poszkodowana - 2-letnia dziewczynka - wyjaśnia st. kpt. Marcin Lachnik, Komendant Straży Pożarnej w Przeworsku.

 

Po wejściu do budynku w jednym z pomieszczeń znaleziono mężczyznę. Był on reanimowany, ale nie udało się go uratować. Ciężko poparzona 2-latka trafiła do szpitala.

 

ZOBACZ: Pożar mieszkania w Łodzi. Nie żyje 60-letnia kobieta, trzy osoby w szpitalu

 

"Oni potrzebują pomocy"

 

Tego samego dnia, przed pożarem, 30-latek zawiózł żonę do szpitala. Dzień po tragedii kobieta urodziła dziecko.

 

- Została matka z dwójką dzieci. Oni potrzebują pomocy. Przygotowałam pieniądze, by je przekazać - mówi reporterce "Wydarzeń" Wanda Pyrczak, jedna z sąsiadek.

 

WIDEO: pomoc dla rodziny z Leżachowa

  

 

Zorganizowano zbiórkę

 

Rodzinny dramat poruszył osoby z całej Polski. Wsparcia udzieliła gmina. Zorganizowano też zbiórkę.

 

- Mieszkańcy spontanicznie przynoszą dary takie jak pampersy, środki higieniczne - zaznacza Janusz Świt, zastępca burmistrza miasta i gminy Sieniawa.

 

Wesprzeć poszkodowaną rodzinę może każdy. Marian Czercowy, sołtys Leżachowa, apeluje "do ludzi dobrej woli i instytucji o jakąkolwiek pomoc".

ac/luq/ "Wydarzenia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie