Milion złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej. "Muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów"

Polska
Milion złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej. "Muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów"
Instagram/szescioraczki_pl_sextuplets
Sześcioraczki przyszły na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Radni Sejmiku województwa małopolskiego zdecydowali podczas poniedziałkowej sesji o przekazaniu 919 tys. zł na wsparcie dla sześcioraczki z Tylmanowej. Pieniądze mają trafić do gminy Ochotnica Dolna, w której słynne rodzeństwo przyszło na świat. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa.

- Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby - mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Marta Malec-Lech z zarządu województwa wyjaśniła, że dzieci są wcześniakami, więc mają obniżoną odporność i opieka nad nimi wymaga dużej ostrożności.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Za oknem ponuro ale w domu mamy takie słoneczka ☀️☀️☀️☀️☀️☀️ . #sześcioraczki #szescioraczki #dumnytata #dumnamama #instababy #rodzeństwo #dużarodzina #wielodzietni

Post udostępniony przez Klaudia Marzec (@szescioraczki_pl_sextuplets)


- Wszystkie dzieci muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów kilka razy w tygodniu, wymagają także codziennej stymulacji w domu. Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tys. zł. będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę - zapewniała Malec-Lech.

 

Urodziły się w 29 tygodniu ciąży

 

Sześcioraczki: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela przyszły na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu. Noworodki ważyły od 890 g do ok. 1300 g. Do domu wypisywane były stopniowo. Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko - raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jakie smaczne te literki... Czyli czekamy na pierwszgo 🦷 Ciekawe kto będzie pierwszy 😊 . #szescioraczki #sextuplets #instababy #siostry #bracia #rodzeństwo #duzarodzina #wielodzietni #momof7 #zabkowanie

Post udostępniony przez Klaudia Marzec (@szescioraczki_pl_sextuplets)


Do tej pory samorząd województwa małopolskiego przekazał rodzicom sześcioraczków pomoc finansową w łącznej wysokości 485 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono m.in. na wyprawkę dla dzieci oraz zatrudnienie opiekunek.

dk/luq/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie