Chciał udowodnić, że Ziemia jest płaska. Zginął w rakiecie własnej roboty [WIDEO]

Technologie
Chciał udowodnić, że Ziemia jest płaska. Zginął w rakiecie własnej roboty [WIDEO]
Reuters/Science Channel
"Mad Mike" nie żyje. Zginął we własnej rakiecie

Nie żyje Michael "Mike Mad" Hughes, uważany za guru osób wyznających pogląd, że Ziemia nie jest wcale okrągła. Chcąc udowodnić swoją teorię, mężczyzna postanowił zobaczyć "Zieloną Planetę" z przestrzeni kosmicznej. Stworzona przez niego rakieta wybuchła kilkanaście sekund po starcie. Mężczyzna zginął na miejscu.

Hughes chciał wzbić się w powietrze na wysokość, która miała mu przynieść dowód, że krzywizna Ziemi jest fikcją. Jego celem było przekroczenie linii Kármána - umownej granicy pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną na wysokości 100 km n.p.m.

 

ZOBACZ: Wierzy, ze Ziemia jest płaska. Wystrzelił się w powietrze, żeby to udowodnić. Spadł

 

W marcu 2018 r. Hughes po raz pierwszy wsiadł do zbudowanej w garażu rakiety i wystrzelił się w powietrze. Wzleciał na wysokość 572 m po czym spadł. Przeżył dzięki dwóm spadochronom.

 

Oderwał się spadochron

 

"Mad Mike" nie zraził się obrażeniami i niebezpieczeństwem - postanowił ulepszyć swój prototyp. Jego następnym krótkoterminowym celem było osiągnięcie wysokości 1500 m. Nowa rakieta z konstruktorem na pokładzie wzbiła się w powietrze w ostatnią sobotę. Próbie odbywającej się nieopodal Barstow w Kalifornii przyglądali się m.in. dziennikarze.

 

Na nagraniu opublikowanym w mediach przez Justina Chapmana, widać jak przy starcie rakiety odrywa się od niej spadochron. Po niecałych 30 sekundach lotu maszyna z impetem uderza o ziemię. Hughes zginął na miejscu.

 

WIDEO: ostatni lot Mike'a Hughesa

  

 

"Mike »Mad Mike« Hughes zmarł tragicznie dziś, podczas startu swojej rakiety domowej roboty. Nasze myśli i modlitwy są dziś z jego rodziną i przyjaciółmi. Ten start był jego marzeniem i Science Channel dokumentował jego podróż" - napisali na Twitterze dziennikarze stacji Science Channel.

 

ml/bas/luq/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze