Ludzki mózg w słoiku. Wysłano go pocztą

Świat
Ludzki mózg w słoiku. Wysłano go pocztą
U.S. Customs and Border Protection
Nietypowa paczka znaleziona w Walentynki

Zamiast kwiatów i czekoladek... ludzki mózg. W Walentynki amerykańscy celnicy zatrzymali na granicy kanadyjską ciężarówkę pocztową, która miała przewozić podejrzany pakunek. W jednej z paczek znaleziono mózg w słoiku bez żadnej dokumentacji.

Ciężarówka pocztowa przeszła rutynową kontrolę w Port Huron. Uwagę celników przykuła paczka opisana jako "Antyczna Próbka Naukowa". Funkcjonariusze ocenili ją jako podejrzaną i wysłali ciężarówkę na dodatkową kontrolę.

 

ZOBACZ: Wskoczyli do jadącego pociągu. Zaczęli wyrzucać z niego tajemnicze pakunki

 

"Po odpakowaniu przesyłki funkcjonariusze znaleźli ludzki mózg w szklanym słoiku. Do pakunku nie dołączono żadnej dokumentacji, która pozwalałaby na legalne wwiezienie go na terytorium Stanów Zjednoczonych" - poinformowała U.S. Customs and Border Protecion (CBP) w środowym komunikacie.

Paczka została nadana w Toronto. Miała zostać odebrana w mieście Kenosha w Wisconsin.

 

Celnicy przypominają, że osoba, która chce wwieźć do Stanów Zjednoczonych ludzkie organy musi wcześniej otrzymać specjalną zgodę z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób. W przypadku próbek, które nie są odpowiednio zabezpieczone istnieje ryzyko przeniesienia groźnej choroby.

bas/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie