Biedroń o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe: jak równość, to równość

Polska
Biedroń o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe: jak równość, to równość
PAP/Paweł Supernak
- Jak równość, to równość - mówił Robert Biedroń.

Pary jednopłciowe powinny mieć takie same prawa jak związki różnopłciowe, "jak równość, to równość" – powiedział kandydat Lewicy na prezydenta, europoseł Robert Biedroń, pytany o prawo do adopcji dzieci.

Na pytanie, czy zgodnie z jego projektem ustawy o związkach partnerskich, para jednopłciowa miałaby prawo do adopcji, Biedroń powiedział we wtorek w radiowej Trójce: "Równe prawa, wszystkie takie same prawa jak w związkach różnej płci. Jak równość, to równość. I w tej kwestii także nie ma co kluczyć, takie dzieci już są, wychowują się".

 

- Uważam, że miarą rozwoju cywilizacyjnego jest także niewykluczanie jakiejkolwiek grupy w naszym kraju, a wiemy – i poczucie społeczne też w tej sprawie się zmienia – że tę kwestię trzeba w końcu raz po ludzku uregulować – mówił.

 

ZOBACZ: Bosak: Duda robi ustępstwa w stronę organizacji LGBT

 

Według Biedronia "trzeba cywilizacyjnie zrównywać do tych, którzy już to zrobili". - Związki partnerskie są w większości krajów UE, Polkom i Polakom już dzisiaj w zdecydowanej większości to nie przeszkadza i trzeba to po prostu po ludzku uregulować raz na zawsze – powiedział.

 

Odnosząc się do sugestii prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który także kandyduje w wyborach prezydenckich – by sprawę związków partnerskich rozstrzygnąć w referendum, Biedroń podkreślił, że "w referendach się nie przyjmuje kwestii dotyczących praw człowieka czy praw o obywatelskich".

 

- Jak ktoś się boi udzielić jednoznacznej wypowiedzi, będzie uciekał w referenda. Dzisiaj sprawa jest jasna: albo mamy związki partnerskie albo nie mamy – powiedział.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie