8-miesięczny chłopiec z licznymi złamaniami. Areszt dla konkubenta matki

Polska
8-miesięczny chłopiec z licznymi złamaniami. Areszt dla konkubenta matki
Polsat News
Matka chłopca twierdziła, że dziecko wypadło z łóżeczka

Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią (Kujawsko-pomorskie) w poniedziałek aresztował na trzy miesiące 28-letniego Radosława S., który jest podejrzany o znęcanie się nad dziećmi konkubiny. Matka dzieci w tej sprawie została aresztowała w niedzielę.

Pokrzywdzeni to 8-miesięczny chłopiec i 4-letnia dziewczynka, mieszkające z matką Katarzyną O. i jej partnerem w Mroczy koło Nakła nad Notecią. Chłopiec w piątek wieczorem trafił do szpitala w Bydgoszczy ze złamaniami prawej nogi i lewej ręki, a także ze skręcaniami stawów i licznymi obrzękami. Kobieta twierdziła, że dziecko wypadło z łóżeczka. Chłopiec przeszedł operację. O sprawie poinformowali policję lekarze.

 

ZOBACZ: 8-miesięczny chłopiec z licznymi złamaniami. Zarzuty dla matki i konkubenta

 

- Mężczyźnie przedstawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad chłopcem i znęcania się na dziewczynką. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

 

Oboje podejrzani zostali zatrzymani w sobotę. Prokurator w niedzielę przedstawił kobiecie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem na synkiem i znęcania się nad córeczką, a sąd aresztował ją tymczasowo na trzy miesiące.

 

Za znęcanie się nad dziećmi grozi do ośmiu lat więzienia, a w przypadku zastosowania szczególnego okrucieństwa - do 10 lat.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie