Śmigłowiec LPR nie wyląduje w Głogowie. Wandale zniszczyli oświetlenie lądowiska

Polska
Śmigłowiec LPR nie wyląduje w Głogowie. Wandale zniszczyli oświetlenie lądowiska
Polsat News
Naprawa zdewastowanego oświetlenia będzie kosztowała 20 tysięcy złotych

Skrajna głupota i wandalizm stanęły na drodze do ratowania ludzkiego życia. Od kilku tygodni śmigłowiec Lotniczego Pogotowania Ratunkowego nie może lądować po zmroku przy szpitalu powiatowym w Głogowie (woj. dolnośląskie), bo ktoś zniszczył oświetlenie lądowiska.

Po zmroku lądowisko przy głogowskim szpitalu jest tylko zwykłym placem. Z powodu uszkodzenia 7 lamp nie wyląduje tu żaden śmigłowiec. Tak jest od 13 stycznia, kiedy oświetlenie zniszczyli wandale.

 

- Brak tych lamp uniemożliwia lądowanie po zmierzchu i w nocy. W dzień lądowisko jest czynne - powiedziała Polsat News Ewa Todorov, rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

 

Kosztowna naprawa

 

Na razie nie wiadomo, kiedy nocne loty śmigłowców w Głogowie będą wznowione. Naprawa uszkodzonego oświetlenia będzie kosztowała ponad 20 tysięcy złotych, ale problem nie tylko w tym.

 

- Producentami tych lamp są firmy z Włoch i Czech. My zamówiliśmy już nowe lampy w firmie czeskiej, ale czas oczekiwania na nie to 6 tygodni - przekazała rzeczniczka szpitala.

 

Wideo: Zobacz materiał "Wydarzeń" z Głogowa

  

Mieszkańcy Głogowa nie kryją oburzenia i w rozmowie z reporterką "Wydarzeń" podkreślali konieczność surowego ukarania wandali.

 

Postępowanie na temat uszkodzenia mienia prowadzi głogowska policja. Przesłuchiwani są świadkowie, przeglądany monitoring.

 

Wandale pozostają bezkarni

 

- Nie ustaliliśmy jeszcze sprawców. Policjanci cały czas pracują w ramach swoich czynności, policjanci z wydziału kryminalnego prowadzą stałe obserwacje, rozpytują mieszkanców okolicznych bloków - poinformował asp.  Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

 

ZOBACZ: Wszedł do łazienki w centrum handlowym. Wyszedł z grzejnikiem

 

To nie pierwsza dewastacja w tym miejscu. Nieznani sprawcy już raz zniszczyli jedną z lamp na głogowskim lądowisku, ale śmigłowce LPR lądowały. Teraz jednak brak  oświetlenia oznacza całkowity paraliż nocnych lotów.

bia/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie