Sąd uwzględnił zażalenie. Tymczasowy areszt dla b. szefa Art-B

Polska
Sąd uwzględnił zażalenie. Tymczasowy areszt dla b. szefa Art-B
Polsat News
Prokurator mając na uwadze wysokość orzeczonej kary więzienia wniósł o tymczasowe aresztowanie Bogusława B.

Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. tymczasowy areszt - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie skazał b. szefa Art-B na karę 6 lat więzienia za przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy oraz pomocnictwa do oszustwa.

W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Bogusława B. za winnego i orzekł wobec niego karę sześciu lat więzienia oraz grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Sąd orzekł również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody, co w przypadku Bogusława B. oznacza zapłatę na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tys. euro.

 

ZOBACZ: 6 lat więzienia dla byłego szefa Art-B Bogusława B.

 

Jak przekazał w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie po ogłoszeniu wyroku, prokurator mając na uwadze wysokość orzeczonej kary więzienia wniósł o tymczasowe aresztowanie Bogusława B.

 

Zażalenie na postanowienie sądu

 

"Wówczas sąd powyższego wniosku nie uwzględnił. Prokurator nie zgadzając się z tym rozstrzygnięciem, złożył zażalenie na postanowienie sądu o niezastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy" - przekazał Łukasz Łapczyński.

 

Postanowienie nie jest prawomocne.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie