Posłowie PiS wycofali poparcie dla kandydata do TK. Teraz zgłosili go ponownie

Polska
Posłowie PiS wycofali poparcie dla kandydata do TK. Teraz zgłosili go ponownie
Polsat News

Grupa posłów PiS zgłosiła kandydaturę Roberta Jastrzębskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - wynika z druku zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu. W związku ze śmiercią sędziego TK Grzegorza Jędrejka, od końca stycznia w TK pozostaje wakat na stanowisku sędziowskim.

Robert Jastrzębski był już kandydatem do TK zgłoszonym w listopadzie ub.r. również przez posłów PiS. Ostatecznie jednak parlamentarzyści wycofali poparcie dla Jastrzębskiego i na kandydata do Trybunału wskazali Jakuba Stelinę.

 

Jak uzasadniono w druku zgłoszeniowym, "wyróżniająca wiedza prawnicza oraz bogate doświadczenie w tworzeniu prawa utwierdza w przekonaniu, że Robert Jastrzębski jest dobrym kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego".

 

ZOBACZ: "Trybunał Konstytucyjny nie istnieje. Zasiadają w nim trzy osoby, które nie są sędziami"

 

Jastrzębski jest absolwentem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2012-2016 zatrudniony był na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Prawa UW, a od 2017 r. jako adiunkt w Katedrze Europejskiej Tradycji Prawnej na WPiA UW, a od 1 listopada 2019 r. profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 r. jest on Kierownikiem Pracowni Prawa Polskiego XX wieku, w tym od 2019 r. kierownikiem Zakładu Historii Administracji na Wydziale Prawa. Od 2016 r. jest on zatrudniony w Biurze Analiz Sejmowych na stanowisku eksperta ds. legislacji. Jest autorem, współautorem, redaktorem oraz współredaktorem około 100 publikacji naukowych, w tym książek.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie