Ksiądz chce wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji

Świat
Ksiądz chce wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji
facebook.com/FatherRayKelly
Ks. Kelly stał się sławny w 2014 r. przez wykonanie pieśni podczas jednego ze ślubów w swojej parafii w Oldcastle w północnej części Irlandii

Irlandzki ksiądz chce wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji. 66-letni Ray Kelly, ma nadzieję, że będzie mógł reprezentować swój kraj na najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Czasopismo "The Irish Catholic" w wydaniu z 6 lutego poinformowało, że ksiądz, którego obecnie można oglądać w irlandzkiej edycji "Tańca z gwiazdami", ma już piosenkę, którą będzie chciał zaprezentować na konkursie w Rotterdamie. Jak ujawnił, jest to utwór "gospel z nutką westernowego country".

 

W miniony weekend ks. Kelly niespodziewanie przeszedł czwartą rundę "Tańca z gwiazdami". Jak podkreślił "The Irish Catholic", fani zagłosowali na jego dalszy udział w konkursie "z pewnością nie za pracę nóg", lecz dlatego, że ks. Kelly oczarował ich swoim śpiewem i charyzmą.

 

ZOBACZ: Krzyż z paneli fotowoltaicznych na kościele. "Chcieliśmy obniżyć rachunki za prąd"

 

"Trochę radości i żywiołowości"

 

W rozmowie z pismem irlandzkich katolików ks. Kelly powiedział, że "jako trochę piosenkarz" pragnie nieść ludziom "trochę radości i żywiołowości". Zapewnił jednocześnie, że jego "wielką miłością" pozostaje kapłaństwo.

 

 

Ks. Kelly stał się sławny w 2014 r. przez wykonanie pieśni podczas jednego ze ślubów w swojej parafii w Oldcastle w północnej części Irlandii. Dla pary nowożeńców zaśpiewał wówczas "Hallelujah" Leonarda Cohena, ale ze zmienionym tekstem.

 

Nagranie wideo tej piosenki stało się hitem na YouTube. Irlandzki ksiądz-piosenkarz uczestniczył w 2018 r. w konkursie "Britain’s Got Talent", wkrótce ukaże się trzeci już album z piosenkami w jego wykonaniu.

 

 

Najbliższy, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja 2020 w hali Ahoy w Rotterdamie.

ms/KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie