Przeprowadzał psa na smyczy przez pasy. W zwierzę wjechało rozpędzone bmw

Polska
Przeprowadzał psa na smyczy przez pasy. W zwierzę wjechało rozpędzone bmw
Facebook/Piraci Drogowi - piracidrogowi.pl
W sobotę w Rędzinach kierowca BMW z olbrzymią prędkością przejechał przez przejście. Zabił psa prowadzonego przez pieszego

Kierowca bmw z olbrzymią prędkością przejechał przez przejście dla pieszych w Rędzinach, zabijając psa najprawdopodobniej prowadzonego na smyczy przez pieszego. Kierujący bmw uciekł, ale od auta odpadł jeden element. Być może posłuży policji w identyfikacji sprawcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20:30 w Rędzinach (pow. częstochowski).

 

Na nagraniu, które udostępnił portal piracidrogowi.pl widać, jak pieszy wraz ze swoim psem zbliżają się do przejścia dla pieszych. W pewnym momencie wchodzą na pasy. Pies jest prawdopodobnie prowadzony na smyczy. Chwilę później z ogromną prędkością w zwierzę uderza rozpędzone auto.

 

ZOBACZ: Wypadek na przejściu dla pieszych. Kierowca wjechał w matkę z dziećmi

 

Cudem omija mężczyznę prowadzącego psa, bo pieszy w ostatniej chwili się cofa. Zwierzę nie miało żadnych szans. Nie przeżyło.

 

 

Świadkowie, znaleźli w miejscu wypadku przedmiot, który pomoże zidentyfikować pojazd i dotrzeć do właściciela. To część "BMW E60 w złotym kolorze, zderzak od M pakiet".

 

Policja szuka sprawcy

 

Policjanci z Częstochowy ustalają okoliczności zdarzenia. Rozmawiają z mieszkańcami oraz sprawdzają okoliczny monitoring.

 

- Jeżeli potwierdzimy, że pies rzeczywiście szedł na smyczy, to zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek. Bo pies jest traktowany wówczas jako integralna część pieszego - przekazała polsatnews.pl asp. szt. Marta Kaczyńska.

 

Na komisariat nie zgłosił się dotąd poszkodowany.

las/grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie