Wrocław: obywatel Chin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Polska
Wrocław: obywatel Chin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem
Polsat News
Pacjent jest diagnozowany w kierunku grypy lub koronawirusa.

Mieszkający od 13 lat w Polsce obywatel Chin, który wrócił niedawno z Wuhan, jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Pacjent jest diagnozowany w kierunku grypy lub koronawirusa.

Obywatel Chin, który mieszka w Polsce od 13 lat, wrócił do Wrocławia 23 stycznia z objętego zagrożeniem epidemią koronawirusa chińskiego Wuhan. Mężczyzna źle się poczuł i zgłosił się do szpitala.

 

- Pacjent ma kaszel, nie ma gorączki i jest w dobrym stanie – powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka.

 

ZOBACZ: Pracownicy Air France żądają wstrzymania lotów do Chin

 

Dodała, że mężczyzna traktowany jest jak pacjent chory na grypę. "Przedsięwzięliśmy przy tym wszystkie potrzebne środki bezpieczeństwa. Pacjent został umieszczony w izolatce i jest obsługiwany przez odpowiednio zabezpieczony personel" – powiedziała rzeczniczka.

Mężczyźnie pobrano krew. Badanie, które ma wykluczyć grypę AH1N1 zostanie przeprowadzone we wrocławskim szpitalu.

 

"Druga próbka została wysłana do Warszawy, gdzie ma zostać zbadana pod kątem zakażenia koronawirusem" – powiedziała Małecka. Wyniki badań mają być znane za kilka dni.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie