Rodzina zaginęła w dżungli. Poszukiwania trwały 34 dni

Świat
Rodzina zaginęła w dżungli. Poszukiwania trwały 34 dni
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Jay
Matka z trójką dzieci w wieku 10, 12 i 14 lat zaginęli 19 grudnia

Matka z trójką dzieci przeżyli 34 dni w amazońskiej dżungli zdani tylko na siebie. Rodzina zgubiła się podczas wycieczki. Przetrwali jedząc dzikie owoce.

40-letnia matka i trójka jej dzieci w wieku 10, 12 i 14 lat zaginęli 19 grudnia w amazońskiej dżungli na pograniczu Kolumbii i Peru.

 

Według informacji lokalnych mediów kobieta wraz z mężem i dziećmi spędzała w Amazonii wakacje. Inne źródła podają jednak, że rodzina wracała przez dżunglę po wizycie u swoich krewnych. 

 

Stracili orientację w terenie i zgubili się

 

Podczas wędrówki ojciec dzieci odłączył się na chwilę od grupy. Niedługo później nad dżunglą rozpętała się burza. Matka z dziećmi postanowili poszukać mężczyzny, jednak stracili orientację w terenie i zgubili się.

 

Mijały kolejne dni, a z zaginionymi nie było żadnego kontaktu. W końcu, po ponad miesiącu poszukiwań, udało się ich odnaleźć żywych. 

 

Na wycieńczoną matkę z dziećmi miał natknąć się tubylec, który poinformował o tym służby. Cała czwórka była niedożywiona i odwodniona.

 

 

Po rodzinę wysłano łódź kolumbijskiej marynarki wojennej. Na brzegu czekał na nich ojciec. Mężczyzna nie mógł ukryć wzruszenia.

 

 

- Mogliśmy wytrzymać tylko pół godziny bez wody, inaczej mdleliśmy. Musieliśmy dużo odpoczywać, bo dzieci nie miały już siły chodzić - opowiadała mediom matka dzieci.

 

Jak dodała, rodzina żywiła się dzikimi owocami i wszystkim, co tylko udało im się znaleźć po drodze. 

 

 

Kobieta z dziećmi trafili do szpitala. Oprócz niedożywienia wszyscy byli pokaleczeni i pogryzieni przez insekty. Muszą przejść badania, by wykluczyć ewentualne choroby, którymi mogli się zarazić w dżungli.

dk/grz/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie