19-latka śmiertelnie dźgnęła nożem ojczyma. Usłyszała zarzut

Polska
19-latka śmiertelnie dźgnęła nożem ojczyma. Usłyszała zarzut
Polsat News
Dom, w którym 19-latka zamordowała swojego ojczyma

Prokuratura Rejonowa w Będzinie (woj. śląskie) postawiła zarzut zabójstwa 19-latce, która w nocy z piątku na sobotę śmiertelnie ugodziła nożem swojego ojczyma - ustaliła reporterka Polsat News. Kobieta przyznała się do winy; grozi jej dożywocie. Śledczy chcą również, by tymczasowo trafiła do aresztu.

Do tragedii doszło w Bobrownikach na Śląsku. 19-latka przyjechała do domu, który jej matka i ojczym wynajmowali od niecałego roku. 

 

Kobieta agresywnie dobijała się do drzwi. Matka zdecydowała się ją wpuścić, ale i to jej nie uspokoiło. W pewnym momencie dziewczyna wzięła z kuchni nóż, którym ugodziła ojczyma w nadgarstek. 

 

ZOBACZ: "Reanimowałam go, ale po prostu się nie udało". Matka 19-latki z Bobrownik o rodzinnej tragedii

 

- Zaczęli się szarpać jeszcze, mąż zadzwonił po policję, ja wybiegłam do sąsiadki. (Córka) zbiegła do sąsiadki na dół, waliła tam w drzwi, za chwilę była cisza. Wróciłam na górę, mąż już się trzymał za szyję. Reanimowałam go, ale po prostu się nie udało - mówiła Polsat News żona ofiary.

 

Dziewczyna przyznała się do morderstwa

 

Policja zatrzymała 19-latkę godzinę po ataku. Miała wówczas promil alkoholu w organizmie. Pobrano jej krew do badań, by sprawdzić, czy w chwili zabójstwa była pod wpływem innych środków odurzających.

 

ZOBACZ: Chełm: 14-latek zabił swoją macochę i ranił jej syna

 

Śledczy zgromadzili wiele dowodów, na podstawie których postawili kobiecie zarzut zabójstwa. 19-latka przyznała się do czynu. Grozi jej dożywotnie pozbawienie wolności. 

 

Prokurator wysłał również wniosek do sądu o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztu. 

wka/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie