Zwłoki księdza w lesie. Ostatni raz był widziany w towarzystwie nieznanych mężczyzn

Świat
Zwłoki księdza w lesie. Ostatni raz był widziany w towarzystwie nieznanych mężczyzn
facebook.com/pg/DiocesisSC
Ks. Rondón Molina był kapelanem w klasztorze sióstr klauzurowych, karmelitanek bosych. Miał 47 lat

Ks. Rondón Molina zaginął 16 stycznia. Śledztwo wykazało, że miał wtedy opuścić rezydencje w towarzystwie kilku mężczyzn. Ostatni raz był widziany, gdy wsiadł do ich samochodu i udał się w nieznane miejsce - podaje portal "NTN 24".

"Ze smutkiem i bólem muszę poinformować, że zostało odnalezione ciało zaginionego 16 stycznia ks. José Mauela Rondona Molina" - poinformował w komunikacie biskup diecezji San Cristobal, położonej w północno-zachodniej części Wenezueli, przy granicy z Kolumbią, w której posługę sprawował zamordowany kapłan.

 

Prawdopodobnie padł ofiarą napadu

 

O morderstwie poinformowało Radio Watykańskie.

 

 

 

Ks. Rondón Molina był kapelanem w klasztorze sióstr klauzurowych, karmelitanek bosych. Miał 47 lat. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że zamordowany kapłan padł ofiarą napadu rabunkowego, których w Wenezueli jest bardzo dużo - twierdzi Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Ciało kapłana zostało odnalezione w lesie. Jak podaje portal "Aciprensa" było już w stanie rozkładu, a sekcja zwłok została zaplanowana na 22 stycznia.

 

 

Biskup prosi o modlitwę  

 

"Wspólnota naszego Kościoła lokalnego - podkreślił ordynariusz diecezji San Cristobal bp Mario Moronta - potępia wszelkie akty przemocy i przyzywa miłosierdzia Bożego dla wszystkich, także dla odpowiedzialnych za to morderstwo".

 

ZOBACZ: Zmarł chory na raka ksiądz Michał. Jego historia poruszyła wiele osób

 

Diecezja San Cristobal ma poinformować o terminie pogrzebu księdza. W oświadczeniu prosi o modlitwę o wieczny odpoczynek dla ks. Rondón Moliny.

 

Ks. José Mauel Rondón Molina jest drugim kapłanem zamordowanym w tym roku na świecie. Pierwszym był 83-letni belgijski misjonarz, zamordowany w Republice Południowej Afryki.

ms/hlk/ KAI, aciprensa.com, ntn24.com

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze