Robert Lewandowski na nowym logo Bundesligi? Propozycja spodobała się kibicom Bayernu Monachium

PAP/EPA/FILIP SINGER
Bayern Monachium zaproponował zmianę loga w mediach społecznościowych

18. kolejka Bundesligi i 20. gol Roberta Lewandowskiego w sezonie. Polak wrócił na boisko po operacji przepukliny pachwinowej i wszystko wskazuje na to, że jest już w pełni sił. Po meczu bawarski klub zaproponował... zmianę logo Bundesligi na takie, na którym widać zarys sylwetki snajpera.

Bayern Monachium w niedzielę rozbił na wyjeździe Herthę Berlin 4:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisywali Thomas Mueller (w 60. minucie spotkania), Robert Lewadowski (73. z rzutu karnego), Thiago Alcantara (75.) oraz Ivan Perisić (84.).

Dla Polaka był to 20. gol w sezonie. W klasyfikacji najlepszych strzelców zrównał się z Timo Wernerem z drużyny RB Lipsk - lidera Bundesligi. Bayern Monachium traci do pierwszgo miejsca cztery punkty.

ZOBACZ: Policzono ile bramek Lewandowski strzelił w ciągu 10 lat. Wyprzedza wielkie nazwiska

Propozycja Bayernu

Po wygranym spotkaniu Bawarczycy zamieścili na Twitterze zdjęcie z meczu, pokazujące efektowne zagranie Lewandowskiego. Równocześnie przygotowano logotyp, na którym widać zarys sylwetki zawodnika.

"Hej Bundesligo, nie potrzebujecie nowego logo?" - zapytał Bayern.

Wpis spotkał się z ciepłym przyjęciem użytkowników. Otrzymał ponad 5 tys. 600 polubień i udostępniono go blisko 500 razy. Niektórzy internauci zwracają uwagę, że aktualne logo Bundesligi do złudzenia przypomina zagranie, którym Lewandowski popisał się w listopadzie w meczu z Borussią Dortmund.

Aktualne logo Bundesligi jest używane od sezonu 2017-2018. Z kolei sam biały zarys sylwetki piłkarza na czerwonym tle jest używany od 2002 r., w różnych konfiguracjach.