Korwin-Mikke: Braun jest jak Trump. Zdarza mu się mówić głupoty, ale ludzie to kupują

Polska
Korwin-Mikke: Braun jest jak Trump. Zdarza mu się mówić głupoty, ale ludzie to kupują
Polsat News
"Chcemy mówić prawdę o tych złodziejach, którzy rządzą Polską od 30 lat"

- Martwi mnie, bo byłem przekonany, że wynik będzie zupełnie inny. Liczyłem że wygram. Nasz elektorat w ogóle nie poszedł do wyborów - mówił o swoje porażce w prezydenckich prawyborach w Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. - W demokracji wygrywa ten, kto głośniej krzyczy głupoty - dodał gość Agnieszki Gozdyry w "Polityce na Ostro".

- Nasi ludzie nie poszli na te prawybory, trzeba było zapłacić 30 zł, wstać z fotela, pojechać do innego miasta - wymieniał Korwin-Mikke. Jego zdaniem, wybór Bosaka nie będzie osłabieniem jego partii. - Okazało się, że narodowcy byli bardziej silni, zwarci, gotowi - mówił. 

 

Wideo: "Zależy na ile ludzie nienawidzą Andrzeja Dudy i zagłosują na Bosaka"

 

  

 

Agnieszka Gozdyra pytała, czy nie oznacza to, że jest kiepskim liderem. - Możliwe, że jestem kiepskim liderem, dlaczego pani mi to wmawia? Może pani jest kiepską prezenterką? - pytał gość "Polityki na Ostro".

 

ZOBACZ: Uchwała ws. Rosji. Korwin-Mikke: mam w nosie stadne zachowania

 

"Obecne rządy są gospodarczo gorsze niż narodowy socjalizm"

 

- Zależy na ile ludzie nienawidzą Andrzeja Dudy i zagłosują na Bosaka - mówił Korwin-Mikke, pytany o realne szanse na pokonanie obecnego prezydenta w nadchodzących wyborach. - Ponad 50 proc. Polaków grzeszy nienawiścią, bo (prezydent Duda - red.) jest z PiS-u. Problem polega na tym, że to jest nienawiść do partii a nie do Dudy - dodał. 

 

- Da nas to jest wszystko jedno, czy okupantem Polski jest PO czy PiS. Podatki nakładane przez Hitlera na Polskę na początku wojny były niższe niż te nakładane przez duet Kaczyński-Tusk. To obiektywny fakt. Obecne rządy są gospodarczo gorsze niż narodowy socjalizm - mówił Korwin-Mikke. 

 

- Duda ma poważniejsze problemy niż my, np. jak odebrać elektorat Hołowni - zaznaczył. 

 

ZOBACZ: "Nie rozumiem dlaczego tak ostro reagujemy". Korwin-Mikke o słowach Putina

 

Prowadząca pytała, jaki plan ma Konfederacja na wybory prezydenckie. - Pani się zdziwi, bo my mamy plan, który w zasadzie jest tajny, ale ja go pani wyjawię. Chcemy mówić prawdę o tych złodziejach, którzy rządzą Polską od 30 lat - powiedział Korwin-Mikke.

 

Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta - zdecydował w sobotę zjazd prawyborczy elektorów. W ostatniej turze wyborów, Bosak otrzymał 163 głosy i pokonał Grzegorza Brauna, na którego zagłosowało 146 osób. - Martwi mnie, bo byłem przekonany, że wynik będzie zupełnie inny. Liczyłem że wygram. Nasz elektorat w ogóle nie poszedł do wyborów - mówił Korwin. 

 

- Uważaliśmy, że Bosak jest znakomitym kandydatem, niebo lepszym od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czy Andrzeja Dudy, ale Braun jest jeszcze lepszy. Trump zawsze walił pięścią, krzyczał. Grzegorz Braun jest jak Donald Trump. Zdarza mu się mówić głupoty, ale ludzie to kupują - ocenił. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie