Autokar z polskimi turystami zaatakowany w Meksyku

Świat
Autokar z polskimi turystami zaatakowany w Meksyku
Wikimedia Commons/Dickelbers/Zdj. ilustracyjne
Polacy stracili pieniądze, dokumenty, karty kredytowe oraz sprzęt elektroniczny

Autokar wiozący grupę polskich turystów został napadnięty w trakcie wycieczki w Meksyku. Zamaskowani napastnicy kazali pasażerom wysiąść, a sami weszli do środka i okradli ich. Nikomu z podróżnych nic się nie stało.

Do ataku doszło w poniedziałek na trasie z Palenque do Ocosingo, w pobliżu popularnych wśród turystów wodospadów Agua Azul.

Według lokalnych mediów, autokarem podróżowała grupa 25 turystów z Polski. W pewnym momencie autokar został zatrzymany przez grupę zamaskowanych mężczyzn.

 

Stracili pieniądze i dokumenty


Przestępcy kazali wysiąść turystom, po czym splądrowali ich bagaże. Polacy stracili pieniądze, dokumenty, karty kredytowe oraz sprzęt elektroniczny.

Informację o ataku potwierdziła miejscowa firma turystyczna, do której należy autokar. Według niej, nikomu z pasażerów nic się nie stało. O zdarzeniu zostały powiadomione służby.

 

 

Atrakcja, do której zmierzali Polacy, to około 500 niewielkich pojedynczych wodospadów, w których woda ma wyjątkową, błękitną barwę. Jest to spowodowane dużą zawartością minerałów, zwłaszcza węglanu sodu i wodorotlenku magnezu. Obszar ten jest chroniony w ramach tzw. Specjalnego Rezerwatu Biosfery.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Enfin vue! #aguaazul #chiapas #ig_mexico

Post udostępniony przez Fabien Santini (@fabiensantini)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chiapas no dejas de impresionarme.

Post udostępniony przez Ixpanea (@ixpanea)

 

Lokalne media podają, że z powodu popularności turystycznej tego miejsca, często dochodzi tam do podobnych ataków rabunkowych, dlatego policja prowadzi tam wzmożone kontrole. 

dk/prz/ polsatnews.pl, alertachiapas.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie