Sędzia Juszczyszyn pojedzie służbowo do Warszawy. To możliwe dzięki urlopowi jego przełożonego

Polska
Sędzia Juszczyszyn pojedzie służbowo do Warszawy. To możliwe dzięki urlopowi jego przełożonego
Polsat News
Krzysztof Krygielski mógł wydać taką decyzję, ponieważ prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki jest od poniedziałku na urlopie

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski wydał zarządzenie o wystawieniu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Na delegację Juszczyszyna nie zgodził się wcześniej prezes tego sądu Maciej Nawacki, członek KRS.

- Wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Krzysztof Krygielski w dniu 20 stycznia 2020 r. wydał zarządzenie o wystawieniu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy. Tym samym zmieniona została wcześniejsza decyzja Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie sędziego Macieja Nawackiego o odmowie wystawienia takiej delegacji sędziemu Juszczyszynowi - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski i dodał, że w związku z tym Juszczyszyn pojedzie do Warszawy samochodem służbowym Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

Krzysztof Krygielski mógł wydać taką decyzję, ponieważ prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki jest od poniedziałku na urlopie.

 

ZOBACZ: Juszczyszyn nie pojedzie do Kancelarii Sejmu? "Nie będę płacić za łamanie prawa"

 

Sędzia zapozna się z listami poparcia do KRS

 

Krygielski jest wiceprezesem Sądu Rejonowego w Olsztynie, który w proteście przeciw zawieszeniu Juszczyszyna w grudniu złożył rezygnację ze stanowiska. Rezygnacja ta formalnie nie została dotąd przyjęta, dlatego sędzia ten nadal pełni funkcję wiceprezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

 

Juszczyszyn we wtorek o godz. 9 w Kancelarii Sejmu ma się zapoznać z listami poparcia do KRS w nowym składzie. Kancelaria Sejmu już zapowiedziała, że udostępni mu tylko obywatelskie listy, Juszczyszyn domaga się - pod groźbą grzywny - także list poparcia składanych przez sędziów.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie