Spada poparcie dla partii rządzącej. "PiS łapie lekką zadyszkę"

Polska
Spada poparcie dla partii rządzącej. "PiS łapie lekką zadyszkę"
Polsat News

Spada poparcie dla partii rządzącej; gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS nie miałoby szans na objęcie samodzielnych rządów - pisze "Super Express" w sobotnio-niedzielnym wydaniu.

Jak czytamy, z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster, wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS głosowałoby 41,10 proc. ankietowanych, Koalicję Obywatelską poparłoby 27,51 proc. badanych, Lewicę - 14,51 proc.

 

Na Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicję Polską zagłosowałoby 8,53 proc. ankietowanych, a na Konfederację Wolność i Niepodległość - 8,09 proc. Inne partie zyskałyby 0,26 proc. poparcia.

W porównaniu z poprzednim sondażem zrealizowanym w grudniu, PiS traci 2,35 pkt proc. poparcia, KO zyskuje natomiast 2 pkt proc.

 

"To niepokoi część elektoratu PiS"


- Zamieszanie z reformą sądownictwa nie pomaga partii rządzącej - uważa cytowany w gazecie politolog, prof. Kazimierz Kik. Dodaje, że politycy w Unii Europejskiej chcą uzależnić wypłacanie środków unijnych od przestrzegania praworządności. - To niepokoi część elektoratu PiS - zaznaczył. Zdaniem Kika, dobry wpływ na notowania KO może mieć decyzja lidera PO Grzegorza Schetyny o nieubieganie się o ponowny wybór na przewodniczącego PO.

 

ZOBACZ: Kamiński: polski rząd wszedł na drogę konfliktu z Unią Europejską


Z kolei politolog, prof. Antoni Dudek, cytowany przez "SE", ocenia, że "PiS łapie lekką zadyszkę". Według niego, "nie widać jednak jakichś zdecydowanych zmian". - Kolejność partii w sondażu odpowiada kolejności w wyborach - zauważył.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 14-16 stycznia 2020 roku na próbie 1075 dorosłych Polaków.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie