Zderzenie samochodów w Płocku. Zmarł mężczyzna uderzony przez spadający sygnalizator

Polska
Zderzenie samochodów w Płocku. Zmarł mężczyzna uderzony przez spadający sygnalizator
PAP/Piotr Augustyniak
Kierowca, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie yaris, jest poszukiwany

W Płocku (Mazowieckie) zmarł 69-letni mężczyzna uderzony przez sygnalizator świetlny. Sygnalizator przewrócił się, gdy wjechał w niego samochód, którego kierująca gwałtownie skręciła, bo inne auto nie ustąpiło jej pierwszeństwa przejazdu - podała policja.

Jak poinformowała Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, do zdarzenia doszło we wtorek rano w pobliżu przejścia dla pieszych przy ul. Czwartaków na peryferiach miasta. Kierowca samochodu, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jest poszukiwany.

 

- Kierująca toyotą yaris 61-letnia kobieta, mieszkanka Płocka, aby uniknąć zderzenia z nieustalonym na razie samochodem, który wyjeżdżał z pobliskiego parkingu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, wykonała gwałtowny manewr skrętu w prawo, po czym uderzyła w sygnalizator świetlny, który następnie uderzył w pieszego. Mężczyzna był reanimowany na miejscu. Niestety 69-letni mieszkaniec Płocka w wyniku odniesionych obrażeń głowy zmarł - powiedziała Kowalska.

 

ZOBACZ: Uderzony przez auto łoś wpadł wprost na fotel pasażera. Wyciągał go dźwig

 

Jak dodała, na miejscu wypadku swoje czynności prowadzi ekipa dochodzeniowo-śledcza policji. Zostanie też zabezpieczony monitoring z pobliskich ulic. - Kierowca nieustalonego na tę chwilę samochodu, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie yaris, jest poszukiwany - zaznaczyła Kowalska.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie