Wielki pożar hali produkcyjnej koło Turku [NAGRANIE Z DRONA]

Polska
Pożar hali fabryki w Malanowie
Galeria zdjęć (7)
Płonie hala produkcyjna w Malanowie.

Spłonęła hala produkcyjna w fabryce w Malanowie (woj. wielkopolskie). Ewakuowano 750 osób z popołudniowej zmiany. Na miejscu z ogniem walczyły 54 zastępy straży pożarnej - 200 ratowników. W hali produkowano piankę do mebli ogrodowych. Całkowicie zablokowana została droga wojewódzka nr 470 z Turku do Kalisza. Na miejsce przyjechał wojewoda wielkopolski.

Po godz. 19 we wtorek rzecznik wielkopolskiego wojewódzkiego komendanta PSP bryg. Sławomir Brandt przekazał, że pożar już się nie rozprzestrzenia.

 

- Teraz będzie trwało jego dogaszanie, można powiedzieć, że sytuacja jest opanowana (…) Jednej osobie udzielono na miejscu pomocy medycznej, nie wymagała hospitalizacji - powiedział. Z budynku, w którym doszło do pożaru ewakuowano 12 osób.

 

Po godzinie 21:00 we wtorek straż pożarna poinformowała, że pożarzysko jest dogaszane.

 

Strażacy zgłoszenie o pożarze hali zakładu Sun Garden otrzymali ok. 15:30. Obiekt znajduje się w kompleksie, który fabryka zajmuje przy wjeździe do Malanowa. Jest tam wiele budynków i hal. Ogień pojawił się w hangarze, w którym trwała produkcja pianki do mebli.

 

Nagranie na Twitterze zamieścił wicemarszałek woj. wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Według niego, pożar zakładu Sun Garden w Malanowie był "potężny". Na miejscu jest wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

 

 

Pożar miał miejsce na granicy powiatów kaliskiego i tureckiego. Na miejscu pojawili się strażacy m.in. z Kalisza, Koła i Ostrowa Wielkopolskiego oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z całej okolicy. Ratownicy używali m.in. sprzętu chroniącego drogi oddechowe.

 

Zadymienie było bardzo duże, co spowodowało także utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 470 Kalisz-Turek. Ruch tą droga był przez pewien czas zablokowany, a kierowcy byli kierowani na objazdy.

 

WIDEO - zobacz nagranie z drona, który filmował akcję straży pożarnej w Malanowie z góry:

  

 

Portal "Fakty Kaliskie" zamieścił nagranie wideo z miejsca pożaru.

 

 

Nagrania zamieszczają także mieszkańcy powiatu.

 

 

Info Skalmierzyce

 

Straż pożarna poinformowała, że pierwszych 12 osób zostało ewakuowanych w momencie zauważenia pożaru w hali. Z terenu całego zakładu ewakuowano w sumie 750 osób. Nikt nie ucierpiał.

 

Jak zauważył portal faktykaliskie.pl, Sun Garden to jeden z największych pracodawców w regionie. W sezonie zatrudnia ponad 1800 osób.

 

Pożar objął halę o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych.

 

Powierzchnia kompleksu zakładowego wynosi 16,5 ha, powierzchnia hal produkcyjnych - 55 tys. m2, a hal magazynowych - 20 tys. m2.

 

 

Według portalu iTurek.net, "to już kolejny ogromny pożar, który wybuchł na terenie zakładu będącego jednym z głównych pracodawców w powiecie tureckim".

 

Info Skalmierzyce

 

 

Zakład Sun Garden leży tuż przy drodze wojewódzkiej numer 470 z Turku do Kalisza.

 

 

 

prz/hlk/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie