Billie Eilish nagra tytułową piosenkę do nowego filmu z Jamesem Bondem

Kultura
Billie Eilish nagra tytułową piosenkę do nowego filmu z Jamesem Bondem
"No Time to Die"/Kadr z Filmu
"Nie czas umierać" to 25. cześć filmowego cyklu o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości

Amerykańska 18-letnia piosenkarka muzyki pop Billie Eilish nagra piosenkę do nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda "Nie czas umierać". "To szalone być częścią tak wielkiego projektu. To wielki honor" - skomentowała wokalistka.

O tym, że to Eilish wykona piosenkę do nowej części przygód agenta 007 poinformowała zarówno sama piosenkarka, jak i oficjalny profil filmu na Twitterze. Słowa i muzykę stworzyła wraz ze swoim bratem - aktorem i wokalistą Finneasem O'Connellem.

 

ZOBACZ: James Bond zza kulis. Świadek nagrał scenę filmowego pościgu [WIDEO]

 

- James Bond to najlepsza seria filmów w historii. Nadal jestem w szoku - powiedziała piosenkarka dla BBC.

 

 

Szansa na Oscara?

 

Piosenki tytułowe do dwóch ostatnich części przygód o Jamesie Bondzie "Spectre" (2015 r.) i "Skyfall" (2012 r.) (odpowiednio wykonane przez Sama Smitha oraz Adele) zostały nagrodzone Oscarami.

 

"Nie czas umierać" to 25. cześć filmowego cyklu o przygodach agenta 007. W główną postać - brytyjskiego agenta wywiadu Jamesa Bonda - po raz piąty wcieli się gwiazda kina sensacyjnego Daniel Craig. Tym razem jego przeciwnikiem będzie złoczyńca o imieniu Safin grany przez laureata Oscara Ramiego Maleka. W filmie wystąpią również m.in. Ana de Armas, Léa Seydoux i Ralph Fiennes. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na drugiego kwietnia.

 

Billie Eilish urodziła się 18 grudnia 2001 r. Jej pierwszy minialbum wydany we wrześniu 2017 r. uzyskał status platynowej płyty w m.in. Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Pierwszy album studyjny "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" z 2019 r. uzyskał status podwójnej platynowej płyty w USA. Do jej najbardziej znanych utworów można zaliczyć m.in. "bury a friend", "Bellyache" oraz "bad guy", który w serwisie YouTube odtworzono ponad 717 mln razy.

 

bas/hlk/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie