41 milionów litrów nielegalnego paliwa na rynku. Wciąż zatrzymywani są kolejni podejrzani

Polska
41 milionów litrów nielegalnego paliwa na rynku. Wciąż zatrzymywani są kolejni podejrzani
Zdjęcie ilustracyjne, fot. CBŚP
Wobec 16 podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Do sprawy zabezpieczono mienie o wartości ponad 7,5 mln zł

Skarb Państwa poniósł co najmniej 130 milionów złotych straty. Wszystko za sprawą międzynarodowej grupy przestępczej, która miała wprowadzić na rynek 41 milionów litrów nielegalnego paliwa. CBŚP i KAS poinformowały o zatrzymaniu kolejnych 6 podejrzanych o udział w procederze. W całej sprawie zatrzymano już 26 osób, w tym 22 w Polsce.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Krakowa wspólnie z funkcjonariuszami łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili na terenie województw śląskiego i małopolskiego akcję, w której zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.


Przeprowadzona akcja była kontynuacją czynności z marca i listopada poprzedniego roku związanych z rozbiciem grupy przestępczej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w latach 2015 - 2018 grupa wprowadziła do obrotu 41 milionów litrów nielegalnego paliwa, powodując straty Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 130 milionów złotych.

 

ZOBACZ: Przywieźli do Polski rakotwórcze odpady. Kierowcy zatrzymani do wyjaśnienia


Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w międzynarodowej grupie przestępczej i popełniania przestępstw karnych skarbowych.


Do chwili obecnej zatrzymano tej sprawie 26 osób, z czego 22 osoby na terenie Polski, a 4 osoby na terenie Niemiec. Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Do sprawy zabezpieczono mienie o wartości ponad 7,5 mln zł.

 

ZOBACZ: Meblościanka i luksusowe audi - tak mieszkają przestępcy i tym jeżdżą. Weszli do domów mafii paliwowej


Sprawa jest rozwojowa. Możliwe są kolejne zatrzymania.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie