W ciągu kilku godzin był w siedmiu kościołach. Nie poszedł się modlić

Świat
W ciągu kilku godzin był w siedmiu kościołach. Nie poszedł się modlić
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay/ddzphoto
Zniszczono 9 figurek Matki Bożej

Po raz kolejny we Francji doszło do aktów wandalizmu w kościołach chrześcijańskich. Tym razem w siedmiu świątyniach diecezji Bayonne zostało zniszczonych dziewięć figur Matki Bożej.

Policja zatrzymała podejrzanego sprawcę, którym okazał się 35-letni bezdomny. Mężczyzna zostanie poddany badaniom psychiatrycznym.

 

W siedmiu kościołach

 

Biskup diecezji Bayonne, Marc Aillet wniósł oskarżenie o profanację.

 

ZOBACZ: Kradzież skarbony i dewastacja w kościele. Wandalizm w Boże Narodzenie

 

Według informacji policji mężczyzna w ciągu niespełna godziny dokonał zniszczeń w trzech kościołach w mieście Pau, a następnie kontynuował swoje "dzieło" w czterech sąsiedzkich wioskach.

 

Liczba antykościelnego wandalizmu rośnie

 

Liczba aktów antykościelnego wandalizmu we Francji jest z roku na rok coraz większa. Z danych francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych wynika, że w 2018 odnotowano 1704 takich czynów, z czego większość, bo 1063, było wymierzonych przeciwko chrześcijanom, a 541 miało charakter antysemicki.

 

ZOBACZ: Zatrucia czadem na mszy świętej. 21 osób w szpitalu

 

- Bagatelizowanie wagi tych czynów byłoby nieodpowiedzialne - stwierdził biskup i zapowiedział, że w najbliższy wtorek 14 stycznia w kościele Notre Dame w Pau odprawi Mszę św. "wynagradzającą za obrazę Maryi".

 

Wiadomości z Francji niepokoją także kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. "Chrześcijanie nie powinni milczeć wobec takich czynów" - napisał na Twitterze afrykański purpurat.

pgo/msl/ KAI

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze