Samolot LOT-u do Chicago przekierowano do Toronto

Świat
Samolot LOT-u do Chicago przekierowano do Toronto
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Cliff
W związku z silnymi opadami śniegu na lotnisku w Chicago, piloci zdecydowali o skierowaniu samolotu do Toronto (na zdjęciu Chicago O'Hare Airport)

- Z powodu opadów śniegu sobotni lot z Warszawy do Chicago przekierowano na lotnisko w Toronto - poinformował rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Czernicki. Dodał, że po poprawie pogody, samolot około godz. 1.00 czasu lokalnego wylądował w Chicago.

- Samolot LOT-u rejsu LO03 z Warszawy miał planowo wylądować w Chicago o godz. 19.50, jednakże po przylocie na miejsce, w związku z silnymi opadami śniegu na lotnisku w Chicago, musiał czekać nad lotniskiem na poprawę warunków pogodowych. Bezpieczeństwo operacji lotniczych jest naszym priorytetem, dlatego z racji na fakt, że warunki atmosferyczne się nie poprawiały, piloci zdecydowali o skierowaniu samolotu do Toronto, gdzie wylądowano o godz. 22.00 czasu lokalnego - powiedział rzecznik PLL LOT Michał Czernicki.

 

ZOBACZ: Polak uruchomił alarm na lotnisku, bo nie chciał się spóźnić na samolot

 

Dodał, że to standardowa sytuacja, kiedy warunki pogodowe na lotnisku docelowym nie są wystarczające do lądowania.

 

- Samolot jest wtedy przekierowywany na lotnisko zapasowe. W Toronto dotankowano samolot, a gdy załoga otrzymała informację o tym, że pogoda w Chicago się poprawiła, samolot niezwłocznie wystartował i o godz. 0.50 wylądował w Chicago – powiedział Czernicki. 

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie