Zyskują PiS i KO, pozostali tracą. Najnowszy sondaż parlamentarny

Polska
Zyskują PiS i KO, pozostali tracą. Najnowszy sondaż parlamentarny
Polsat News
Według najnowszego sondażu poparcia dla partii, PiS i KO umacniają swoje wyniki

PiS może obecnie liczyć na poparcie przekraczające 45 proc. - wynika z ostatniego sondażu opracowanego dla portalu dorzeczy.pl. Zyskuje także KO, najwięcej natomiast straciła Lewica.

Zgodnie z najnowszym sondażem, Zjednoczona Prawica otrzymałaby dziś o 9 mandatów więcej, niż udało jej się wywalczyć w październikowych wyborach. W stosunku do poprzedniego badania z 21 grudnia zyskała 1,2 punktu procentowego poparcia.

 

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskałaby o 3 mandaty więcej, niż w październiku. W tym wypadku odnotowano wzrost poparcia o 0,3 punktu procentowego, co dało KO wynik 28,2 proc.

 

Lewica z 37 mandatami

 

Na Lewicę zagłosowałoby 10,5 proc. respondentów. Oznaczałoby to utratę 12 mandatów w stosunku do wyniku uzyskanego w wyborach, a wobec sondażu z grudnia - spadek poparcia o 1,2 punktu procentowego.

 

ZOBACZ: SLD za kandydaturą Biedronia. Miller: zarząd nie ma takich uprawnień

 

Niewielki spadek poparcia odnotowały również Koalicja Polska i Konfederacja, jednak oba ugrupowania w dalszym ciągu przekraczają próg wyborczy. Uzyskałyby odpowiednio 8,6 oraz 6,4 proc.

 

Wysoka frekwencja

 

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 65 proc. - a zatem byłaby wyższa o prawie 4 punkty procentowe od październikowej, która jak dotąd była rekordowa.

 

Badanie zostało przeprowadzone dla portalu dorzeczy.pl przez pracownię Estymator. Wyniki uwzględniają wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i wskazały, na kogo.

bia/luq/ dorzeczy.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie